Listopadowe spotkanie DKK w Lasocinie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 grudnia 2019

„Nic nie czyni nas bardziej samotnymi niż nasze tajemnice”

Chata William Paul Young

Dyskusję czas zacząć! Za nami bardzo emocjonalne i bogate w treść  listopadowe spotkanie DKK w Lasocinie.

Osobiste tragedie zazwyczaj otwierają nas i uwrażliwiają. Tak było i tym razem. Na napisanie Chaty wpłynął fakt, że jej autor, William P. Young, w młodości sam doświadczył ogromnego nieszczęścia. Powieść  traktuje o rozpaczy ojca i jego zwątpieniu w istnienie Stwórcy po stracie dziecka. Pokazany jest w niej kryzys wiary bohatera, trudny proces wybaczania po tragedii, oczyszczenie ale też próba odnalezienia drogi do Boga.

Książka nie przekonała mnie do siebie. Kilka fragmentów  było interesujących, ale nie do zaakceptowania jest dla mnie fakt, że pisarz przedstawia Boga jako Murzynkę i Ducha Świętego jako Azjatkę a już  zwracanie się do kobiety-Boga "Tatusiu” jest wręcz niedorzeczne. Pomimo to przyznaję, że książka jest dobrze napisana, język przystępny a tłumaczenie bez zarzutu, wyraziła swoją opinię pani Ewa.

Na początku fabuła dobrze się  zapowiadała, ale później było już coraz gorzej, środek książki absurdalny, przynajmniej dla mnie. Nie dobrnęłam do końca tej historii powiedziała pani Gabrysia.

To powieść o wierze, nadziei i miłości, trzech cnotach Boskich, którymi Stwórca obdarował człowieka. Mnie nie uskrzydliła dodała pani Ela.

Pani Basia oznajmiła, że książkę nieźle jej się czytało, a momentami skłaniała ją do głębokich przemyśleń.

Czy warto więc poświęcić czas na tę lekturę? Tak! Choćby dlatego żeby wyrobić sobie własny osąd w poruszanych przez autora kwestiach. Dodam tylko, że nie jest to lektura tylko dla wierzących i pragnących nawrócenia.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-12-05
Data publikacji:2019-12-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:423