Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Obchody 75-lecia Biblioteki

Odbyły się 9 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 w Sali Kameralnej MGOK Ożarów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

ul. Spacerowa 12, widok budynku przed renowacją

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

ul. Spacerowa 12, widok budynku przed termomodernizacją

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

ul. Spacerowa 12, po prawej budynki biblioteki, domu kultury, urzędu z lotu ptaka

Gorące mleko Deborah Levy i Życie na wsi Rachel Cusk na spotkaniu DKK w Lasocinie

Kolejne spotkanie lasocińskiego DKK już za nami. Zmierzyłyśmy się na nim z dwoma tytułami: Gorące mleko DeborahLevy i Życie na wsi Rachel Cusk.

Gorące mleko DeborahLevy to znakomity portret psychologiczny matki i córki. Autorka ukazuje zawiłe i skomplikowane zależności między dwoma zagubionymi kobietami, które są skazane na swoją obecność. Lektura nie zebrała pochlebnych opinii wśród pań z naszego saloniku literackiego. Książka porusza trudne i złożone relacje międzyludzkie. Mnie nie przypadła do gustu. Przeczytałam ją bardziej z przymusu niż z przyjemności. Męczyły mnie zbyt rozbudowane opisy, powiedziała pani Dorota. Lektura traktuje o trudnych, istotnych sprawach pomiędzy matką i córką. Mimo tego, że napisana prostym, przystępnym językiem to nie wciągnęła mnie. Jedyny plus za duży druk, nie męczyły się oczy, dodała pani Ania. Po tę książkę można sięgnąć raz, szczerze wątpię by ktokolwiek chciał wrócić do niej po raz drugi, gdyż nie zapada w pamięci, dopowiedziała pani Gabrysia.

Życie na wsi Rachel Cusk to opowieść o młodej prawniczce, która postanawia porzucić swoje poukładane życie w mieście i podejmuje pracę na wsi jako opiekunka dotkniętego kalectwem siedemnastolatka. Klubowiczki miały różne zdania na temat lektury. Jednym książka podobała się, innym nie przypadła do gustu. Ciekawe opisy, rozbudzające wyobraźnię oraz doskonałe portrety psychologiczne postaci. Książka trochę ironiczna, odrobinę groteskowa, łamiąca stereotypy angielskiej wsi. Bardzo przyjemna lektura, zabawna, napisana w inteligentny sposób, podobała mi się, zachwycała się pani Ania. Mam jedynie zastrzeżenia w kwestii tłumaczenia powieści. W książce znalazłam wiele nieprzetłumaczonych angielskich słów. Można je było pominąć lub zastąpić innymi, dopowiedziała. Odłożyłam po pierwszym rozdziale, za dużo niedomówień, nie mogłam się odnaleźć w klimacie, stwierdziła pani Ela.

Zachęcamy do dyskusji w DKK. Następne spotkanie 24 marca o godz. 15.00 w siedzibie biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-03-09 08:02:20przez:
Opublikowano:2020-03-09 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:1803

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie