Gorące mleko Deborah Levy i Życie na wsi Rachel Cusk na spotkaniu DKK w Lasocinie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 marca 2020

Kolejne spotkanie lasocińskiego DKK już za nami. Zmierzyłyśmy się na nim z dwoma tytułami: Gorące mleko DeborahLevy i Życie na wsi Rachel Cusk.

Gorące mleko DeborahLevy to znakomity portret psychologiczny matki i córki. Autorka ukazuje zawiłe i skomplikowane zależności między dwoma zagubionymi kobietami, które są skazane na swoją obecność. Lektura nie zebrała pochlebnych opinii wśród pań z naszego saloniku literackiego. Książka porusza trudne i złożone relacje międzyludzkie. Mnie nie przypadła do gustu. Przeczytałam ją bardziej z przymusu niż z przyjemności. Męczyły mnie zbyt rozbudowane opisy, powiedziała pani Dorota. Lektura traktuje o trudnych, istotnych sprawach pomiędzy matką i córką. Mimo tego, że napisana prostym, przystępnym językiem to nie wciągnęła mnie. Jedyny plus za duży druk, nie męczyły się oczy, dodała pani Ania. Po tę książkę można sięgnąć raz, szczerze wątpię by ktokolwiek chciał wrócić do niej po raz drugi, gdyż nie zapada w pamięci, dopowiedziała pani Gabrysia.

Życie na wsi Rachel Cusk to opowieść o młodej prawniczce, która postanawia porzucić swoje poukładane życie w mieście i podejmuje pracę na wsi jako opiekunka dotkniętego kalectwem siedemnastolatka. Klubowiczki miały różne zdania na temat lektury. Jednym książka podobała się, innym nie przypadła do gustu. Ciekawe opisy, rozbudzające wyobraźnię oraz doskonałe portrety psychologiczne postaci. Książka trochę ironiczna, odrobinę groteskowa, łamiąca stereotypy angielskiej wsi. Bardzo przyjemna lektura, zabawna, napisana w inteligentny sposób, podobała mi się, zachwycała się pani Ania. Mam jedynie zastrzeżenia w kwestii tłumaczenia powieści. W książce znalazłam wiele nieprzetłumaczonych angielskich słów. Można je było pominąć lub zastąpić innymi, dopowiedziała. Odłożyłam po pierwszym rozdziale, za dużo niedomówień, nie mogłam się odnaleźć w klimacie, stwierdziła pani Ela.

Zachęcamy do dyskusji w DKK. Następne spotkanie 24 marca o godz. 15.00 w siedzibie biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-09
Data publikacji:2020-03-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:660