Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece Jakubowice

9 marca 2020

Marcowe spotkanie DKK w Filii Jakubowice poświęciliśmy na dyskusję nad książkami: "Różaniec" Rafała Kosika, fantastyka, science fiction, nagrodzona w 2017 r. Nagrodą Literacką imienia Jerzego Żuławskiego oraz Nagrodą Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. 

Opisuje futurystyczną Warszawę przyszłości zbudowaną na obwodzie pierścienia, świat wykreowany przez autora. Losy zwykłego człowieka, walczącego o szczęście swojego dziecka, wmanipulowanego w tryby wielkiej polityki, której w tej książce jest aż nad to. Opinie naszych czytelniczek mocno podzielone. Panie, które interesują wydarzenia polityczne współczesnego świata dopatrzyły się wielu analogii, pozostałych książka nie zainteresowała, pogubiły się w wielowątkowości. Wybór pozostawiamy czytelnikowi.
"Pokojówka miliardera" to powieść ukazująca losy XIX wiecznych imigrantów z Irlandii i Szkocji w Ameryce, oraz tło historyczne powodujące wędrówkę za chlebem i lepszym życiem. Wielowątkowa, historyczna, posiada drastyczne momenty. Jest hołdem pisarki dla irlandzkich przodków. Historia głównych bohaterów ciekawa, szkoda tylko, że napisana zupełnie bez emocji przez co dużo traci. Dopiero zakończenie super zaskakujące i właśnie dla niego warto książkę przeczytać. Polecamy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-09
Data publikacji:2020-03-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:775