Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Lasocin - Dyskusyjny Klub Książki

24 sierpnia spotkałyśmy się w Dyskusyjnym Klubie Książki w Lasocinie  aby wymienić się wrażeniami na temat przeczytanych książek i miło spędzić czas. Dyskutowałyśmy o kryminale Zygmunta Miłoszewskiego Gniew i powieści Juliette Fay Weranda pełna słońca.

Zygmunta Miłoszewskiego miłośnikom kryminałów przedstawiać nie trzeba. To jeden z najpopularniejszych obecnie polskich twórców tego gatunku. Jest laureatem wielu nagród literackich a jego książki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem w kraju i za granicą.

      Gniew - ostatnia część napisanej przez niego trylogii, której głównym bohaterem jest prokurator Teodor Szacki. Poprzednie części, Uwikłanie i Ziarno prawdy, doczekały się nie tylko kilku wydań, ale i ekranizacji. Omawiana przez nas lektura to dobrze napisany i znakomicie skonstruowany kryminał z interesującą i trzymającą w napięciu akcją. Sylwetki postaci literackich niezwykle wyraźnie nakreślone przez autora, a ich dialogi cięte i inteligentne. Intryga w książce jest niezwykle frapująca i wprawia w zdumienie. Jednak to nie ona jest najmocniejszą stroną powieści ale emocje głównego bohatera. Nie agresja, a majestatyczny, budzący trwogę, narastający z dnia na dzień gniew...

 Dobra, mocna książka, świetnie napisana, ale zakończenie spowodowało u mnie niedosyt, gdyż dla ostatniej powieści całego cyklu pisarz wymyślił zakończenie otwarte, powiedziała pani Ania

Książkę czyta się jednym tchem, trzyma w napięciu od pierwszej strony, nie ma mowy nawet o chwilowej nudzie podczas czytania, dodała p. Ewa

      Reasumując, książka wciągająca, interesująca, dobrze napisana i z pewnością godna uwagi, polecamy :) !!!  Zresztą powieści Miłoszewskiego nigdy nie stoją za długo na półce w bibliotece, co jest najlepszą reklamą jego twórczości.

      Weranda pełna słońca Juliette Fay to kolejna lektura omawiana przez klubowiczki. Ciekawa, mądra życiowo i przyjemna w odbiorze powieść. Warto po nią sięgnąć, gdyż dotyka uniwersalnych zagadnień - porusza kwestie związane z  życiem i śmiercią. Główna bohaterka powieści, po nieoczekiwanej stracie męża,  nie radzi sobie z pustką wokół, przygnębieniem i rozpaczą. Autorka pokazuje w jaki sposób Janie, matka dwójki małych, dzięki wsparciu życzliwych jej osób walczy z przeciwnościami losu, aby w końcu znaleźć ukojenie, pocieszenie i podnieść się psychicznie po wielkiej stracie.   

 Bardzo przyjemna i ciepła lektura. Dobrze mi się  ją czytało-stwierdziła pani Basia.

Wzruszająca historia kobiety, która nagle traci męża i rozpada się jej całe życie. To warta przeczytania książka, która daje nadzieję, dopowiedziała pani Dorota.

      Nie wiesz jak spędzić wtorkowe popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze? Przyjdź na spotkanie do naszego saloniku literackiego 28 września o godzinie 15.00. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-08-31 07:42:17przez:
Opublikowano:2021-08-31 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Zmodyfikowano:2021-08-31 07:43przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:93

Rejestr zmian

  • [2021-08-31 07:43:00]Sławomir Rafał Zapalskizmiana
  • [2021-08-31 07:42:22]Sławomir Rafał Zapalskidodanie zdjęcia
  • [2021-08-31 07:40:21]Sławomir Rafał Zapalskidodanie informacji