Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dotacja na zakup książek

15 października 2019

Ożarowska Biblioteka uzyskała dotację w wysokości 9428 zł w ramach wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1. Zakup nowościwydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2019 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Chcemy realizować zakupy uwzględniając jak najlepiej potrzeby i zainteresowania naszych czytelników.Zachęcamy Państwa do składania swoich propozycji dotyczących zakupu książek, audiobooków, filmów drogą mailową na adres : poczta@biblioteka.ozarow.pl, telefonicznie : 158611106 lub osobiście w siedzibie Biblioteki.

Czytaj więcej o: Dotacja na zakup książek

O Finansach... w Bibliotece - 6. edycja

11 października 2019
Przejdź do - O Finansach... w Bibliotece - 6. edycja

Po raz kolejny uczestniczymy w projekcie O finansach… w bibliotece. Wkrótce rozpoczniemy bezpłatne spotkania edukacyjne na temat finansów skierowane do osób powyżej 50 roku życia mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach.

Szkolenia mają na celu zwiększenie  umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów oraz korzystania z bankowości elektronicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt „O finansach… w bibliotece – 6. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Czytaj więcej o: O Finansach... w Bibliotece - 6. edycja

Anna Janko w bibliotece

24 września 2019
Przejdź do - Anna Janko w bibliotece

W środowe popołudnie 18 września 2019 r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza przyjechała Anna Janko, znakomita poetka i pisarka, autorka m.in. Małej zagłady, Dziewczyny z zapałkami, Pasji według Hanki, Koronki na rany, laureatka wielu literackich nagród.

Czytaj więcej o: Anna Janko w bibliotece

Narodowe Czytanie Nowel polskich

12 września 2019
Przejdź do - Narodowe Czytanie Nowel polskich

W sobotę 07 września 2019 r. po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury im. Aleksandra Patkowskiego w Ożarowie zorganizowała wspólne czytanie.

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie Nowel polskich

Spotkanie autorskie z Anną Janko 18 września 2019 r.

11 września 2019
Przejdź do - Spotkanie autorskie z Anną Janko 18 września 2019 r.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Janko, w środę 18 września 2019 r.  o godz. 17.00 w Sali Kameralnej M-GOK.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Anną Janko 18 września 2019 r.

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

9 września 2019
Przejdź do - MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Już ruszamy z kolejną edycją projektu "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK".

 Zapraszamy do udziału dzieci urodzone w latach 2013-2016, które już są czytelnikami naszej Biblioteki, jak i te, które dopiero się zapiszą i wypożyczą pierwszą książkę. Czeka na Was Wyprawka Czytelnicza a w niej wyjątkowa książka w prezencie, poradnik dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.

Czytaj więcej o: MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Wakacje w bibliotece

4 września 2019
Przejdź do - Wakacje w bibliotece

Skończył się czas wakacyjnych przygód z książką i wspólnych spotkań organizowanych w naszej bibliotece. Wzorem lat ubiegłych placówka zaprosiła dzieci w wieku 7 do 12 lat do miłego i kreatywnego spędzenia czasu. Zajęcia odbywały się codziennie przez okres dwóch miesięcy i gromadziły wiele  dzieci miejscowych jak i odwiedzających swoich dziadków. Udowodniliśmy, że wakacje w towarzystwie książek wcale nie muszą być nudne., o czym przekonali się nasi uczestnicy.

Czytaj więcej o: Wakacje w bibliotece

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-27
Data publikacji:2016-02-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:13946