Idealne matki Doris Lessing oraz Prawda i inne kłamstwa Saschy Arango na wrześniowym spotkaniu DKK w Lasocinie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 października 2020

29 września na spotkaniu lasocińskiego Dyskusyjnego Klubu Książki zmierzyłyśmy się z dwoma tytułami: Idealne matki brytyjskiej pisarki, noblistki, Doris Lessing oraz Prawda i inne kłamstwa pióra niemieckiego scenarzysty i twórcy Saschy Arango.

Pierwsza książka traktuje o relacjach międzyludzkich i obnaża „niebezpieczne związki”, „tajemnice”, jakie skrywają dwie matki, a zarazem najbliższe przyjaciółki, oraz ich dorastający synowie. W związku z tym, iż tematyka utworu jest dość kontrowersyjna, Idealne matki Doris Lessing wzbudziły wiele emocji, wywołały mieszane odczucia i niezwykle ożywione reakcje wśród zebranych. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani jakie „sekrety” skrywają przed społecznością, przed światem, Lil, Roz, Ian i Tom zapraszamy do sięgnięcia po lekturę. Polecamy również świetną ekranizację omawianego przez nas tytułu.

W książce Prawda i inne kłamstwa Sascha Arango pokazuje dwoistość natury człowieka. Henry, główny bohater lektury, oszust, manipulant i intrygant, aby ukryć swoją niezbyt chlubną przeszłość i uciec przed konsekwencjami swoich złych wyborów zaczyna lawirować między klamstwem a prawdą. Jedno oszustwo pociąga za sobą następne. Na skutek jego matactw dochodzi do tragedii. Dobrze napisana powieść, trzyma w napięciu, jednak spodziewałam się innego zakończenia, powiedziała p. JasiaSzybko się czytało ale nie porwała mnie historia opowiedziana przez pisarza, stwierdziła p. Basia. Znakomita lektura – zachwycała się p. Gabrysia. Czy Henry poniesie odpowiedzialność za swoje czyny, a może znowu uda mu się uniknąć kary za popełnioną zbrodnię... zainteresowanych zapraszamy do lektury.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-10-08
Data publikacji:2020-10-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:1242