Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Spotkanie autorskie z ppłk Danutą Augustyniak w Filii bibliotecznej w Lasocinie

2 listopada 2021 r. Filia biblioteczna w Lasocinie gościła  ppłk Danutę Augustyniak, wywodzącą się z naszej miejscowości, autorkę książki 30 lat za kratami. Osobista opowieść dyrektorki polskiego więzienia.

Pani Augustyniak przez trzydzieści lat swojego życia  była  związana ze Służba Więzienną. Jako zastępca dyrektora  jednego z największych więzień w Polsce – na warszawskiej Białołęce,  niejednokrotnie  zmuszona była podejmować  trudne decyzje o losach ludzi znajdujących się za kratami. W książce pokazuje trudną drogę swojego awansu zawodowego, podejście innych funkcjonariuszy do kobiet w mundurze, odsłania kulisy pracy z najgroźniejszymi przestępcami, a także przedstawia więzienną rzeczywistość osadzonych.

Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu dokumentalnego z cyklu Kobiety w mundurach, którego bohaterką była ppłk Augustyniak.  W dalszej części, odpowiadając na pytania moderatora jak i zgromadzonych gości, autorka przybliżyła nam kulisy powstawania książki, oraz podzieliła się z odbiorcami swoimi doświadczeniami zawodowymi i przybliżyła problem resocjalizacji więźniów. Z wielkim sentymentem i szacunkiem mówiła też o Lasocinie, swojej rodzinnej miejscowości. Pani Augustyniak od samego początku nawiązała świetny kontakt ze zgromadzonymi w bibliotece. Sposób w jaki opowiadała sprawił, że wszyscy z przyjemnością słuchali jej przekazu. Urzekła ich swoją osobowością, wewnętrznym ciepłem i spontanicznym zachowaniem.

Uwieńczeniem spotkania były podziękowania złożone ppłk Augustyniak przez pana Marcina Majchera, burmistrza Ożarowa i panią Jolantę Banach, Dyrektor BPMiG im. W. Gombrowicza w Ożarowie, oraz wręczenie kwiatów i okolicznościowych upominków.

Na zakończenie uczestnicy mieli możliwość zakupienia książki ppłk Augustyniak oraz otrzymania autografu z dedykacją. Wieczór autorski cieszył się dużym zainteresowaniem, sala biblioteczna wypełniona była po brzegi. Bardzo miłym akcentem było to, że na spotkanie z naszym gościem dotarły także osoby spoza terenu naszej gminy. Niewątpliwie było ono także promocją naszej placówki i mamy nadzieję, że dostarczyło uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

Książka 30 lat za kratami. Osobista opowieść dyrektorki polskiego więzienia autorstwa Danuty Augustyniak dostępna jest w Filii bibliotecznej w Lasocinie. Zachęcamy do przeczytania!

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-11-04 11:55:57przez:
Opublikowano:2021-11-04 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:142

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.