Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Obchody 75-lecia Biblioteki

9 grudnia 2022r. godz.11.00 Sala Kameralna w MGOK

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Ogród Zuzanny Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej oraz Winny Joanny Opiat-Bojarskiej na wrześniowym spotkaniu DKK w Filii bibliotecznej w Lasocinie

Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przebiegło w milej i przyjaznej atmosferze. Przy aromatycznej herbacie i pachnącej kawie podzieliłyśmy się wrażeniami z dwóch przeczytanych książek: Ogród Zuzanny Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej oraz Winny Joanny Opiat-Bojarskiej.

 

Ogród Zuzanny to wzruszająca opowieść o uczuciach, o pragnieniu i poszukiwaniu szczęścia, emocjach, jakie targają bohaterami, międzyludzkiej przyjaźni, pokonywaniu własnych słabości, przeznaczeniu człowieka oraz o… sekretnym i tajemnym języku roślin, który odgrywał znaczącą rolę w epoce wiktoriańskiej. Współcześnie nie przywiązujemy dużej uwagi do symboliki kwiatów i znaczenia ich kolorów, ale trzeba pamiętać, że niejednokrotnie jeden kwiat potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów. Czasem, to właśnie dzięki niemu, jesteśmy w stanie wyrazić swoje uczucia, które trudno jest okazać słowami. Dlatego też zachęcamy do sięgnięcia po lekturę.

Książka bardzo lekka, ciepła i przyjemna w odbiorze lektura, powiedziała p. Dorota.

Ciekawa jestem dalszych losów bohaterów, dodała p. Gabrysia.

Jedna chwila może zmienić wszystko. Wynieść człowieka lub zniszczyć…” tym zdaniem rozpoczyna się  powieść Winny Joanny Opiat Bojarskiej i od razu robi się nieprzewidywalnie. życiu zdarzają się trudne sytuacje, gdy niewinny człowiek ponosi karę za coś czego nie zrobił. Marcin, bohater książki, będąc jeszcze dzieckiem, pod presją najbliższych, wziął na siebie winę za okrutny czyn, którego nie popełnił i trafił do poprawczaka. Wtedy wydawało mu się, że w ten sposób osłonił kogoś bliskiego, że słusznie postąpił, że tak będzie lepiej dla wszystkich ale… pomylił się. Po wielu latach, gdy ułożył sobie życie wystarczyło tak niewiele, by przeszłość dała znać o sobie. Aby uwolnić się od ciążącego na nim piętna „mordercy” i poukładać swoje życie na nowo musi rozwiązać zagadkę ze swojej przeszłości i dotrzeć do prawdy. Czy bohaterowi uda się rozwikłać misternie uknutą intrygę i odkryć, kto stał za manipulacją, przed którą nie był w stanie się uchronić? Czy będzie w stanie odzyskać swoje dobre imię? Czy prawdziwy winny zostanie odnaleziony? Jeśli jesteście państwo ciekawi zapraszamy do lektury!

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-10-04 09:54:56przez:
Opublikowano:2022-10-04 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Zmodyfikowano:2022-10-04 09:55przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:199

Rejestr zmian

  • [2022-10-04 09:55:59]Sławomir Rafał Zapalskik
  • [2022-10-04 09:55:45]Sławomir Rafał Zapalskik
  • [2022-10-04 09:55:13]Sławomir Rafał Zapalskik
  • [2022-10-04 09:54:58]Sławomir Rafał Zapalskik
  • [2022-10-04 09:54:32]Sławomir Rafał Zapalskik

Banery/Logo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie