Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Obchody 75-lecia Biblioteki

Odbyły się 9 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 w Sali Kameralnej MGOK Ożarów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

ul. Spacerowa 12, widok budynku przed renowacją

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

ul. Spacerowa 12, widok budynku przed termomodernizacją

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

ul. Spacerowa 12, po prawej budynki biblioteki, domu kultury, urzędu z lotu ptaka

Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!

Za nami XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Od 8 do 18 maja prowadziliśmy kilka bloków zajęć z zaprzyjaźnionymi placówkami na terenie miasta, zorganizowaliśmy wyjazdowe i miejscowe spotkania autorskie, a także warsztaty dla najmłodszych.

8 maja udaliśmy się do Środowiskowego Domu Samopomocy aby wspólnie z jego podopiecznymi rozwiązywać ciekawe zagadki literackie, muzyczne i językowe.

9 maja Pani Mariola Szydlik zabrała wszystkich uczestników spotkania na wycieczkę do Kenii. Autorka książki Pod niebem Kenii w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiadała o państwie położonym we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. W spotkaniu uczestniczyła młodzież szkolna, seniorzy oraz podopieczni ŚDS.

11 maja udaliśmy się z blokiem zajęć do seniorów z Dziennego Domu i Klubu Senior+ w Ożarowie. Uczestnicy chętnie ćwiczyli pamięć i brali udział w odgadywaniu przygotowanych przez nas zagadek.

11 maja nasz Klub Książki skorzystał z zaproszenia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach na spotkanie ze znaną pisarką Ałbeną Grabowską. Spotkanie bardzo ciekawe i mamy nadzieję nie ostatnie. Każdy z uczestników mógł po spotkaniu kupić książkę autorki, dostać wspaniałą dedykację z autografem a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z pisarką.

12 maja to nas odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego w Ożarowie. Dzieci z grupy Żabek pod opieką pani Agnieszki poznały zasady pracy biblioteki, posłuchały bajki o lisku Feliksie, przeglądały książeczki i mogły zobaczyć w jaki sposób się je wypożycza. Na koniec cała grupa złożyła nam życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek oraz wręczyła własnoręcznie wykonane bukiety kwiatów.

15 maja do biblioteki zaprosiliśmy panią Alinę Przydatek, która poprowadziła warsztaty Pszczele wesele dla najmłodszych. Dzieci poznały ceremonię „rójki’, odegrały role: królowej pszczół, strażniczek i trutniów podczas godowego lotu. Pani Alinka prezentowała uszytych bohaterów oraz rzeczy, które zostały dopracowane w każdym detalu, zachwyciły dokładnością, precyzją i pomysłowością.

16 maja do Ożarowa przyjechali Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarosław Podolak podróżnicy „Zakochani w świecie". Nasi goście opowiadali o Omanie państwie położonym w Azji na Półwyspie Arabskim, które jest jeszcze mało popularne wśród turystów ze względu na ograniczoną bazę noclegową i transport publiczny oraz wysokie ceny. Podczas dwóch spotkań uczestnicy chociaż na chwilę mogli przenieść się do Omanu poznając kulturę, zwyczaje oraz ciekawe miejsca dzięki przygotowanej prezentacji filmowo-zdjęciowej. Było interesująco i niebanalnie.

18 maja zakończyliśmy Tydzień Bibliotek blokiem zajęć w Klubie Senior+ w Ożarowie. Wspólnie z uczestnikami rozwiązywaliśmy ćwiczenia pamięciowe oraz łamigłówki językowe.

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już za nami. Dziękujemy wszystkim tym, którzy uczestniczyli z nami w jego obchodach. Mamy nadzieję, że za rok będzie  równie atrakcyjnie i że będą państwo uczestniczyli w proponowanych przez nas zajęciach i spotkaniach z równie wielkim zaangażowaniem. Dziękujemy.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-05-19 11:10:26przez:
Opublikowano:2023-05-19 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Zmodyfikowano:2023-05-19 11:23przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:450

Rejestr zmian

  • [2023-05-19 11:23:38]Sławomir Rafał Zapalskiaktualizacja
  • [2023-05-19 11:12:40]Sławomir Rafał Zapalskiaktualizacja
  • [2023-05-19 11:12:23]Sławomir Rafał Zapalskiaktualizacja
  • [2023-05-19 11:10:31]Sławomir Rafał Zapalskidodanie zdjęć
  • [2023-05-19 11:08:43]Sławomir Rafał Zapalskidodanie informacji

Banery/Logo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie