Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Obchody 75-lecia Biblioteki

Odbyły się 9 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 w Sali Kameralnej MGOK Ożarów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

ul. Spacerowa 12, widok budynku przed renowacją

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

ul. Spacerowa 12, widok budynku przed termomodernizacją

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

ul. Spacerowa 12, po prawej budynki biblioteki, domu kultury, urzędu z lotu ptaka

Podróżnik Sebastian Bielak w Ożarowie

11 grudnia 2019 roku Biblioteka Publiczna zorganizowała dwa spotkania z przyrodnikiem, fotografem i podróżnikiem Sebastianem Bielakiem.

Pierwszą przed południową prezentację pod tytułem „Bieszczady. Kraina bezkresnych połonin” nasz zaproszony gość przedstawił uczniom IV i V klas Szkół Podstawowych z terenu miasta Ożarowa. Opowieść Sebastiana Bielaka to nie była zwykła prelekcja. Uczniowie na bieżąco mogli zadawać pytania naszemu gościowi, na które chętnie odpowiadał dzięki czemu szybko nawiązała się nić porozumienia między prelegentem a młodymi słuchaczami. Podróżnik mówił o krainie bezkresnych połonin z humorem i ogromną pasją. Uczniowie na spotkaniu dowiedzieli się bardzo dużo o malowniczych Bieszczadach, w których żyje wiele gatunków ssaków oraz ptaków, a prawie trzy czwarte powierzchni to lasy. Pokaz slajdów, poruszające wyobraźnię zdjęcia i ciekawostki przedstawione przez fotografa pozwoliły wszystkim uczestnikom chociaż na chwilę przenieść się w ten najdzikszy region kraju oraz jeden z najcenniejszych pod względem przyrodniczym, zakątek Europy.

            Drugie popołudniowe spotkanie z Sebastianem Bielakiem pod tytułem „The Last Frontier: wyprawa życia na Alaskę”odbyło się w Dziennym Domu Seniora+. Tym razem podróżnik zabrał wszystkich uczestników na Alaskę – gdzie sam spędził trzy miesiące. Prelekcję autor podzielił tematycznie na dwie części: pierwsza prezentowała położony na południu Alaski Półwysep Kenai, jego górskie i polodowcowe krajobrazy oraz tutejszą florę i faunę, miasteczka, problemy ekologiczne z jakimi borykają się Alaskańczycy, a także wolontariat i funkcjonowanie parku Kenai. Druga część prezentacji poświęcona została Dolinie Jukonu. W tej części autor zaprezentował krajobrazy i ekosystemy charakterystyczne dla rozległej doliny największej rzeki Alaski. Podróżnik przybliżył codzienne życie ludzi zamieszkujących obrzeża Dalekiej Północy. Dotyczyły one zarówno białych przybyszów, jak również rdzennych Indian Atabasków, którzy zamieszkują niewielkie wioski ukryte w głębi niedostępnej tajgi rozciągającej się wokół północnego Koła Podbiegunowego. Wszyscy uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem opowieści oraz przeżytych doświadczeń zaprezentowanych przez przyrodnika. Na koniec Sebastian Bielak zachęcał wszystkich zebranych do odwiedzenia jego strony internetowej www.sebastianbielak.pl oraz kanału YouTube „Podróże bliskie Naturze”.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-12-13 14:41:27przez:
Opublikowano:2019-12-13 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:2339

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie