Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

Drugi brzeg Joanny Jax i Nefertiti Michelle Moran na kwietniowym spotkaniu DKK w Filii bibliotecznej w Lasocinie

W wiosennym klimacie i radosnych nastrojach, na kwietniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, omawiałyśmy dwa tytuły: Drugi brzeg Joanny Jax i Nefertiti Michelle Moran. 

  

Joanna Jax, a właściwie Joanny Jakubczak, to jedna z bardziej lubianych polskich pisarek pisząca książki obyczajowe i romanse na bardzo bogato rozbudowanym tle historycznym. Drugi brzeg to wspaniała, poruszająca i emocjonująca historia rodziny Niemojskich, która po 1919 roku stara się odnaleźć swoje miejsce w trudnej, burzliwej sytuacji panującej w kraju i na świecie. Codzienne blaski i cienie ich życia przedstawione są na tle wydarzeń gdzie budowa państwa polskiego nabiera rozpędu, by po 123 latach zaistnieć na mapie świata jako wolny kraj. Piękna opowieść o sile rodziny,  trudach miłości, skomplikowanych wyborach, a przede wszystkim o tym, jak istotne jest wzajemne wsparcie. Jeśli ktoś lubi książki z mocnym wątkiem historycznym, to na pewno będzie usatysfakcjonowany powieścią. Warto wspomnieć, że dalsze losy naszych bohaterów można prześledzić w  książkach: Smak wolności i Bliski koniec.

Książkę przeczytałam jednym tchem, interesująca fabuła, rzetelnie odwzorowane tło historycznegorąco polecam! – zachwycała się p. Jasia.

   W Nefertiti Michelle Moran przenosi nas do starożytnego Egiptu. W książce ukazana jest historia życia młodziutkiej, pięknej i charyzmatycznej królowej o imieniu Nefertiti, która zostaje żoną faraona Echnatona z XVIII dynastii. Królowa w niedługim czasie podbija serca swoich poddanych i urasta w ich oczach do rangi bogini. Jeśli ktoś chce poczytać o miłości, intrygach, stracie, ambicjach i kulisach niczym nieograniczonej władzy faraona to zapraszamy do zaczarowanego starożytnego świata… Dla wszystkich którym są bliskie antyczne klimaty polecamy również Córkę Kleopatry i Heretycką królową autorstwa Michelle Moran.

 Pięknie opowiedziana historia, bardzo ciekawa i wciągająca. Można się przenieść w inny świat… powiedziała p. Małgosia. Czyta się lekko i przyjemnie, dodała p. Dorota

    Na kolejne spotkanie zapraszamy 24 maja o godz.15.00, a przedmiotem dyskusji książki: Dobra siostra Drusilli Campbell i Moje życie we Francji Julii Child.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-04-29 09:20:54przez:
Opublikowano:2022-04-29 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Zmodyfikowano:2022-04-29 09:22przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:714

Rejestr zmian

  • [2022-04-29 09:22:44]Sławomir Rafał Zapalskizmiana
  • [2022-04-29 09:21:53]Sławomir Rafał Zapalskizmiana
  • [2022-04-29 09:20:56]Sławomir Rafał Zapalskidodanie zdjęć
  • [2022-04-29 09:18:19]Sławomir Rafał Zapalskidodanie