Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

Moje życie we Francji Julii Child i Dobra siostra Drusilli Campbell na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii bibliotecznej w Lasocinie

Majowe spotkanie lasocińskiego Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było publikacjom: Moje życie we Francji Julii Child i Dobra siostra pióra Drusilli Campbell.

Moje życie we Francji - zabawna historia Julii Child, pasjonatce gotowania i jedzenia, pierwszej w Stanach Zjednoczonych profesjonalnej szefowej kuchni. Na kanwie powieści nakręcono przebój kinowy Julia i Julia, z Meryl Streep w roli głównej. Ciepła, optymistyczna, mądra i bezpretensjonalna opowieść  o niezwykłej, a równocześnie zwyczajnej kobiecie oraz o zgłębianiu przez nią  tajników tajemnej sztuki kulinarnej, którą chce przekazać szerszemu odbiorcy.

Wspomnienia autorki czyta się świetnie, styl jest lekki i przyjemny. Jak wspaniale móc przenieść się choć na chwilę do słonecznej Francji… - rozmarzyła się p. Ania

Sprawnie opowiedziana historia, książka pełna pasji i miłości do gotowania. Pokusiłem się  o wypróbowanie oryginalnego przepisu na jedną z potraw w niej zamieszczonych. Smakowało wybornie – powiedział p. Mirek

Klubowicze polecają książkę dla miłośników kuchni francuskiej(i nie tylko!).

W Dobrej siostrze Drusilla Campbell porusza wiele istotnych kwestii społecznych. Podstawową są zaburzenia psychiczne, w tym depresja poporodowa, o której (na szczęście!) mówi się coraz częściej. Ponadto w książce poruszony jest problem toksycznej miłości, współuzależnienia, trudnych rodzinnych relacji, brak radzenia sobie z życiem codziennym, zwyczajną ludzką bezradnością i niemocą.

Dogłębnie poruszeni treścią lektury staraliśmy się odpowiedzieć na pytania: ”.…Jak bardzo możemy się poświęcić, żeby pomóc najbliższym? Czy zawsze miłość i oddanie drugiej osobie na pewno pomaga? Czy też nadmiar (?) uczuć i chęci niesienia pomocy w rezultacie ubezwłasnowolnia i prowokuje do bezmyślności i całkowitemu poddaniu się życiu?...”

Mimo tego, że książka porusza trudną tematykę, daje do myślenia i poraża swoim autentyzmem to jesteśmy zgodni, że warto ją przeczytać!

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-05-27 07:21:38przez:
Opublikowano:2022-05-27 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Zmodyfikowano:2022-05-27 07:23przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:140

Rejestr zmian

  • [2022-05-27 07:23:14]Sławomir Rafał Zapalskizmiana
  • [2022-05-27 07:21:42]Sławomir Rafał Zapalskidodanie zdjęć
  • [2022-05-27 07:18:33]Sławomir Rafał Zapalskidodanie informacji