Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

Rozmówca Chrisa Cartera i Moja znikająca połowa Britt Bennett na czerwcowym spotkaniu DKK w Filii bibliotecznej w Lasocinie

Rozmówca Chrisa Cartera - kolejny tom cyklu o parze detektywów z Los Angeles. Lekturę można jednak czytać bez znajomości poprzednich części. Jest to dobrze skonstruowany thriller, który czyta się nie tylko szybko, ale również z zapartym tchem. Fabuła książki obfituje w nagłe i zakasujące zwroty, rozwija się bardzo szybko, nie zwalnia nawet na chwilę, a wraz z kolejnymi rozdziałami rośnie nasze ciekawość według jakiego schematu morderca dobiera kolejne ofiary.

Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony. Autor zręcznie manipuluje czytelnikiem, zaskakuje, podrzuca mylne tropy. Klubowicze byli pod wrażeniem mistrzowskiej gry psychologicznej zabójcy z bliskimi ofiar. Zakończenie książki szokujące, nikt z obecnych nie brał nawet przez chwilę takiego rozwiązania, choćby dlatego spotkanie z twórczością Chrisa Cartera zaliczamy do niezwykle udanych. Jeśli ktoś lubi mocne thrillery, to z pewnością  ta lektura jest dla niego. Dla mnie kryminał, thriller jest wtedy „dobry”, gdy mogę rozwiązywać „zagadkę” wraz z detektywem i do końca nie wiem, kto jest zabójcą i jakie pobudki kierują jego zachowaniem. Tak było w tym przypadku. Książka stanowi doskonały materiał na film, powiedział p. Mirek. Przeżywałam traumę wraz z osobami, które odebrały telefon od mordercy, identyfikowałam się z nimi, dorzuciła p. Ela. To moja pierwsza książka Chrisa Cartera, ale na pewno nie ostatnia, dodała p. Ewa.

Tematem ożywionej dyskusji była również kolejna lektura Moja znikająca połowa Britt Bennett. W powieści autorka porusza szerokie spektrum tematów m.in. dyskryminację związaną z kolorem skóry i statusem materialnym, nietolerancję, osamotnienie, przemoc domową, poszukiwanie własnej tożsamości i swojego miejsca w świecie. O dziwo, książkę czyta się jednak dobrze i lekko. Jest bardzo przyjemna w odbiorze. „… Siostry bliźniaczki Vignes zawsze będą nierozłączne. Ale po tym, jak dorastały razem w małej, południowej czarnoskórej społeczności i uciekły z domu w wieku szesnastu lat zmieniło się wszystko. Ich rodziny, społeczności, czy tożsamość rasowa…” Wielowątkowa historia relacji dwóch sióstr porusza, skłania czytelnika do refleksji i wielu przemyśleń. Czy da się uciec od własnych korzeni, czy można oszukać przeznaczenie, jak wiele jesteśmy poświęcić by zacząć życie od nowa? Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć w trakcie dyskusji. Klubowicze uznali książkę za interesującą oraz godną polecenia. Zachęcamy do zapoznania się z tą historią.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-07-05 07:48:43przez:
Opublikowano:2022-07-05 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Zmodyfikowano:2022-07-05 07:49przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:691

Rejestr zmian

  • [2022-07-05 07:49:16]Sławomir Rafał Zapalskizmiana
  • [2022-07-05 07:48:46]Sławomir Rafał Zapalskidodanie zdjęć
  • [2022-07-05 07:45:17]Sławomir Rafał Zapalskidodanie informacji