Ożarowska Biblioteka na III miejscu w województwie świętokrzyskim w Rankingu Bibliotek 2016.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 grudnia 2016

W tegorocznym rankingu bibliotek, organizowanym przez Instytut Książki i redakcję dziennika Rzeczpospolita,  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie zajęła trzecie miejsce w województwie świętokrzyskim.

W szóstej edycji konkursu wzięło udział 800 bibliotek z terenu gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast do 15 tys. mieszkańców. Placówki były oceniane wielokierunkowo, brano pod uwagę wskaźniki statystyczne takie jak:  powierzchnia biblioteki w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, liczba czytelników, ilość zakupionych nowych książek w 2015 roku a także % udział zbiorów nabytych po 2005 roku w ogólnym księgozbiorze. Oceniano również dostęp do nowych technologii, liczbę i rodzaj prenumerowanych czasopism, działalność klubów czytelniczych oraz przystosowanie lokali do obsługi osób niepełnosprawnych. Wpływ na miejsce w rankingu miała także wysokość dotacji podmiotowej dla biblioteki a w zasadzie jej udział w budżecie gminy.

W bieżącym rankingu nasza Biblioteka znalazła się na 100 miejscu spośród wszystkich placówek uczestniczących w konkursie. Na sukces placówki ma duży wpływ również samorząd zapewniając środki finansowe na działalność jednostki, jej infrastrukturę oraz rozwój.

Dziękujemy władzom samorządowym, radnym za przychylność a czytelnikom za odwiedziny u nas i  korzystanie ze zbiorów oraz szerokiej oferty kulturalnej.

Uzyskanie trzeciego miejsca w województwie świętokrzyskim nobilituje i zachęca do dalszej pracy.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem pod adresem: http://www.rp.pl/rankingi/ranking_bibliotek

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-12-12
Data publikacji:2016-12-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:1303