Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Nowości filmowe w bibliotece

15 grudnia 2017
Przejdź do - Nowości filmowe w bibliotece

Serdecznie zapraszamy do wypożyczania nowości filmowych, w jakie została zaopatrzona nasza Filmoteka. Do wyboru wiele ciekawych filmów, a tytuły tych najnowszych można zobaczyć na załączonym plakacie. Przyjdź i wypożycz film na święta!

Czytaj więcej o: Nowości filmowe w bibliotece

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

14 grudnia 2017
Przejdź do - PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 13 grudnia 2017 r odbyło się pasowanie na czytelnika naszej biblioteki uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z naszej placówki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Czytaj więcej o: PASOWANIE NA CZYTELNIKA

WESOŁE SOBOTY W BIBLIOTECE, ZAPRASZAMY 16 GRUDNIA 2017

12 grudnia 2017

Plakat Wesołe Soboty w Bibliotece 16 grudnia 2017

Świąteczna atmosfera zagościła w bibliotece

12 grudnia 2017
Przejdź do - Świąteczna atmosfera zagościła w bibliotece

W piątkowe popołudnie zaprosiliśmy dzieci do wspólnego ubierania bibliotecznej choinki. Zanim przystąpiliśmy do tego rytuału, dzieciaki opowiedziały o tradycjach świątecznych panujących w ich domach i zaśpiewały piosenki bożonarodzeniowe. Nasi milusińscy nie mogli się doczekać przystrajania drzewka. Na choince bardzo szybko pojawiły się światełka, łańcuchy i bombki, a frajda panująca przy ubieraniu udzieliła się również przybyłym wraz z dziećmi rodzicom. Za wspaniale spędzony czas i trud włożony w pracę nad drzewkiem zaprosiliśmy dzieci na mały poczęstunek.

Zaprogramuj się na czytanie - z Lemem i robotami

11 grudnia 2017
Przejdź do - Zaprogramuj się na czytanie - z Lemem i robotami

5 grudnia odbyły się warsztaty w ramach projektu Zaprogramuj się na czytanie, którego celem jest  promocja czytelnictwa, zachęcenie do czytania książek młodzieży nieczytającej wykorzystując innowacyjne metody. W zajęciach, które trwały ok. 3,5 godziny  wzięły udział dzieci ze Szkół Podstawowych w Pisarach i Janowicach. Uczestnicy zmierzyli się  z programowaniem robotów, tworzeniem scenografii przy wykorzystaniu materiałów wtórnych tj. makulatury, pudełek tekturowych, gazet i kręceniem filmu opartego na wybranym tekście Stanisława Lema z książki „Bajki Robotów”. Były role dla każdego, był reżyser, scenarzysta i operator. Wszyscy bawili się wspaniale.

Czytaj więcej o: Zaprogramuj się na czytanie - z Lemem i robotami

Mikołajki w Jakubowicach

8 grudnia 2017
Przejdź do - Mikołajki w Jakubowicach

Święty Mikołaj naprawdę istnieje!!!! A mieli okazję przekonać się o tym wszyscy uczestnicy imprezy mikołajkowej zorganizowanej 6 grudnia przez radną sołectwa Jakubowice panią Jolantę Wąsik i tutejszą Filię biblioteczną. W spotkaniu uczestniczyły dzieci, rodzice, a także zaproszeni seniorzy z naszej miejscowości oraz uzdolniona muzycznie młodzież współpracująca od wielu lat z placówką biblioteczną. 

Czytaj więcej o: Mikołajki w Jakubowicach

Poczytalnia już ruszyła!

6 grudnia 2017
Przejdź do - Poczytalnia już ruszyła!

Wspólna inicjatywa ZSO im. Edwarda Szylki w Ożarowie i Biblioteki Publicznej MiG  im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, mająca na celu uatrakcyjnienie czasu oczekiwania na wizytę u lekarza, lub autobus została zainicjowana 04.XII.2017 r.

         W obydwu Ośrodkach Zdrowia, na dworcu PKS oraz rehabilitacji zostały wyłożone książki i czasopisma dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

         Zapraszamy do korzystania.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-27
Data publikacji:2016-02-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3453