Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

„Zmiłuj się nad nami” oraz „Stan zdumienia”

„By kogoś oceniać do głębi i zrobić z niego bohatera lub zbrodniarza, to samemu trzeba być kryształowym”

„W życiu kochamy tych, których kochamy. W pewnych historiach fakty okazują się niemal nieistotne”

W końcu po przerwie spowodowanej epidemią koronowirusa wznowiliśmy comiesięczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Ożarowie. Spotkanie odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 29.06.2020 r. z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Tym razem nasze dyskusje skupiły się wokół następujących lektur „Zmiłuj się nad nami” oraz „Stan zdumienia”

Zmiłuj się nad mami to reporterska opowieść Andrzeja Nowaka-Arczewskiego o tajemnicy żydowskiego miasteczka jakim jest Klimontów. Autor próbuje przedstawić czytelnikom kilka wspomnień i obrazów ze świata, który naznaczony został wojenną przeszłością. Tej przeszłości nie można zignorować, zapomnieć, zepchnąć na dalszy plan. Nie łatwo jest również przejść nad nią do porządku dziennego, dlatego, że wydarzenia, mimo upływającego czasu, wciąż są żywe w umysłach mieszkańców. Ponadto nasi klubowicze zauważyli, iż autor w swojej publikacji porusza ważny problem jakim są nie uregulowane sprawy związane z wysiedleniem ludności żydowskiej i ich pozostawionych majątków. Warto przeczytać i poznawać historię lokalnych społeczności bo niemało jest takich miasteczek w Polsce - jak Klimontów, w których ludzie przeżyli piekło na ziemi.

Stan zdumienia amerykańskiej pisarki Ann Patchett to niezwykła podróż do parnej i wilgotnej amazońskiej dżungli. To książka o pasji, przeznaczeniu, odwadze i wątpliwościach. Autorka w niesamowity sposób opowiadania o losach Dr Swenson – akcja nie jest dynamiczna, a mimo to fabuła jest wciągająca i trzyma w napięciu do końca. Pełno w niej zagadek, magii i niedomówień. Według naszych DKK-owiczów jest to literatura skłaniająca do refleksji i zapadająca w pamięć. Ponadto jest to książka, którą czyta się łatwo i przyjemnie – dobra na letnie dni i zbliżający się urlop.

Polecamy spróbować lektur, może Wasze odczucia będą zupełnie inne.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-07-02 13:12:12przez:
Opublikowano:2020-07-02 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:657

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.